koppenberg

Toerisme Oost-Vlaanderen lanceert eerste Routen Trail & Walk

2 minuten leestijd

Op zondag 5 oktober 2025 vindt in het hart van de Vlaamse Ardennen de allereerste editie van de Routen Trail & Walk plaats, een loop- en wandelevenement georganiseerd door Toerisme Oost-Vlaanderen en Hermes Running Events. 500 deelnemers krijgen de kans om op hun eigen tempo de Vlaamse Ardennen te verkennen, al wandelend of lopend. 

actua
  • Wandelen

Met de Routen Trail & Walk zet Toerisme Oost-Vlaanderen verder in op het ontdekken van de regio via de knooppunten. “Routen wil mensen in beweging brengen en hen het moois van Oost-Vlaanderen laten ontdekken. Looptoerisme zit de laatste jaren in de lift en daar spelen we graag op in”, vertelt Emma De Smet, campagnemanager bij Routen. “De Vlaamse Ardennen zijn het perfecte terrein voor trailruns en sportieve wandelingen.” 

Vlaamse Ardennen als decor

De Trail & Walk start en eindigt in Zulzeke (Kluisbergen). Dat is niet toevallig, want Kluisbergen is een van de groenste gemeentes van Vlaanderen. Deelnemers doorkruisen niet alleen bossen, maar wandelen of lopen ook langs schilderachtige dorpen en iconische hellingen. Onderweg worden ze beloond met weidse panorama’s. Er werden 3 routes uitgestippeld aan de hand van het knooppuntennetwerk: een route van 11, 17 en 28 km. “We willen tonen hoe eenvoudig het is om zelf op pad te gaan langs knooppunten”, zegt Dagmar Beernaert, gedeputeerde-voorzitter van Toerisme Oost-Vlaanderen. “De Routen Trail & Walk inspireert deelnemers en laat hen zien hoe ze zelf routes kunnen uitstippelen in onze provincie. Het fantastische decor van de Vlaamse Ardennen krijgen ze er gratis bij.” 

Bevoorrading met streekproducten 

Van wandelen of lopen krijg je honger en dorst. Daarom voorziet Toerisme Oost-Vlaanderen bevoorradingsposten met een knipoog naar de streek. Wie voor de 11 km kiest, krijgt bevoorrading aan de finish. Bij de 17 en 28 km is er onderweg een extra tussenstop met lokale lekkernijen. De Trail & Walk wordt een ‘cupless event’. Deelnemers brengen zelf hun drinkbeker mee, zo blijft het parcours netjes en afval beperkt. 

Meer info en inschrijvingen

deel Artikel

Meer inspiratie

Word lid voor 39€

Op zoek naar kwalitatieve invulling van je vrije tijd?

Word lid van Pasar en ontdek een wereld vol boeiende activiteiten, inspirerende reizen en gezellige samenkomsten. Met Pasar geniet je van een gevarieerd aanbod aan uitstappen en evenementen, afgestemd op jouw interesses en wensen. Sluit je aan bij onze warme community en beleef onvergetelijke momenten samen met andere enthousiaste leden.

Ga voor de Pasar-pas!

lees meer