![](/sites/default/files/styles/header_image_21_9/public/main-img/28._museum_van_de_geest_dolhuys_-_vaste_opstelling_-_foto_bastiaan_van_musscher_25.jpg?itok=NPuCp0U8)
Té gek museum
De European Museum of the Year-Award ging begin mei naar het Museum van de Geest in Haarlem, een voormalig pest-, dol- en leprozenhuis waar wetenschappers, filosofen en kunstenaars de bezoekers meenemen op een ontdekkingsreis naar de veelzijdigheid van de menselijke geest.
- Uitstappen en vakanties
Een speciale vermelding ging naar het Gents Universiteitsmuseum. Ook het GUM is gewijd aan wetenschap en kunst en moedigt ons – volgens het juryrapport- op een pakkende en fascinerende manier aan om kritisch te denken.
Beide musea openden minder dan twee jaar geleden, een voorwaarde om in aanmerking te komen voor de prestigieuze prijs.